Brasil – Norge 05.07.2026
Drømmen er blitt til virkelighet. Norge er kommet seg til åttedelsfinalen i fotball-VM 2026, og belønningen er drømmekamp mot Brasil. Nordmenn (og brasilianere) har ventet i 28 år på et revansjeoppgjør, etter at Norge slo Brasil 2-1 i VM 1998. Nå står det om en kvartfinale for Norge, mens Brasil har et enormt press på seg. Kan vi overraske her og fortsette vår VM-drøm? Vi har siste nytt om Brasil mot Norge, statistikk, analyser og våre fotball-VM oddstips.
Kort om kampen
- Åttedelsfinale mellom Norge og Brasil på mektige MetLife Stadium i East Rutherford
- Kampstart: kl. 22:00
- Stadion: MetLife Stadium, East Rutherford
- Hvor kan jeg se Brasil mot Norge på TV: NRK
Odds og spesialspill på Brasil mot Norge
Norske bettingsider har ute mange spesialspill på kampen Brasil – Norge. Vi har samlet de beste oddsene og oddsboost på Brasil og Norge. Trykk på bildet for å se mer om spillet og oddsfordelene.
Oddsboost på Erling Haaland hos BetFriday!
Erling Haaland er i fyr og flamme og har scoret fem mål på tre kamper i fotball-VM. Det er vanlig kost for Man City-spilleren, og nå tilbyr BetFriday en spesiell oddsboost på Haaland mot Brasil. Du får nemlig en gullboost på at Erling Haaland scorer når som helst mot Brasil og at Norge vinner. Oddsen er økt fra 5,00 til 7,50!

Ny Haaland-dobbel mot Brasil? Få nesten dobbel så høy odds!
Erling Haaland blir Norges aller fremste våpen mot et sterkt Brasil-lag. Og skal vi ta oss videre i dette oppgjøret, må vi trolig score et par mål i kampen. Det er derfor store muligheter for at det blir Haaland som sørget for målene. Vanlig odds på at Haaland scorer 2 eller flere mål er 7,00, men BetFriday har presset denne opp til hele 12,00! Mot et Brasil-forsvar som har rotet litt kan vi håpe på at vår helt setter et par kasser.

Oddsboost på Norge til å kvalifisere seg hos UnionBet
Også oddssiden UnionBet har ute noen fine oddsboost på Norge mot Brasil. En som skiller seg ut, er deres boost på at Norge kvalifiserer seg. Dette gir vanligvis en odds på 2,85, men UnionBet tilbyr akkurat nå en oddsboost på 3,10 på dette utfallet. Sjekk også ut deres oddsbonus på 100 % opptil 3000 kr i form at et free bet.

Ny fulltreffer fra Antonio Nusa? Få oddsboost på UnionBet
Norge stod på hodet da Antonio Nusa curlet inn 1-0 over Elfenbenskysten. Den norske yndlingen fikk endelig vist seg frem på aller høyeste nivå og kan ha økt prisen sin markant med den scoringen. Kan han vise seg frem igjen mot Brasil? I en kamp der vi trenger magi, er Nusa en mann som kan levere. Du får en oddsboost fra 6,00 til 6,33 i odds på at Nusa scorer når som helst mot Brasil!

Kortodds på superduellen Haaland/Gabriel
En duell mange har gledet seg til er duellen mellom midtstopper Gabriel og spissen Erling Haaland. Disse to har mange dueller bak seg for klubblagene Arsenal og Man City, men det blir første gang de to møtes for sine respektive landslag. Skal vi ta utgangspunkt i de hete kampduellene, kan det smelle godt i søndagens kamp. UnionBet har lagt inn en oddsboost på at begge spillere får gult kort. Oddsen er økt fra 16,00 til 19,00.

Oddsboost på Norge, Haaland og Vinicius Jr
De to store stjernene i denne kampen er vår egen Erling Braut Haaland og Brasils Vinicius Jr, som mange forventer skal skyte det sør-amerikanske laget til VM-gull. Vini J. står med 4 mål så langt, mens Haaland har banket inn 5. Nå tilbyr BetFriday en oddsboost på at Norge vinner og de to storscorerne putter minst et mål hver fra 14,00 i odds til 25,00!

Sløsing med sjanser og Norge-exit? Fin oddsboost på BetFriday
Brasil må regnes som store favoritter mot Norge, og et avansement her må tas som en bonus. For Brasil har superstjerner i hvert ledd som kan bli matchavgjørende. Tror du Norge prøver men failer til slutt? BetFriday har en oddsboost på at Brasil vinner kampen og at Erling Haaland får over 2,5 skudd på mål. De har økt oddsen fra 6,50 til hele 10,00! Sjekk denne oddsboosten og andre tilbud ved å trykke på bildet.

Målrikt mellom Norge og Brasil – få oddsboost på UnionBet
Med spillere som Vinicius Junior, Matheus Cunha, Erling Haaland og Antonio Nusa, er det ikke overraskende om det blir målrikt mellom Norge og Brasil. Og hos UnionBet har de nå økt oddsen på nettopp det. De har satt opp en trippel med Norge som vinner, begge lag scorer og over 3,5 mål, og oddsen har de økt fra 11,00 til 14,00.

Corner er mål – oddsboost på Haaland, mål og cornere hos UnionBet
Norge har skapt 4,3 cornere i snitt og har kamper med henholdsvis 7, 9, 9 og 17 hjørnespark så langt. Samtidig har samtlige Norge-kamper endt med over 2,5 mål. Da blir denne oddsboosten fra UnionBet interessant. De har økt oddsen fra 6,66 til 7,50 på at Norge – Brasil ender over 2,5 mål, Erling Haaland scorer og det blir totalt over 9,5 hjørnespark.
Les mer om tilbudet via lenken nedenfor.

Oddsboost på Norge til å kvalifisere seg i normal tid hos ibet
Norge dro i land en seier mot Elfenbenskysten uten å måtte gå til ekstraomganger. Nå skal de prøve å gjøre det samme mot Brasil, og hos ibet får du akkurat nå en super boost på dette utfallet. Ibet tilbyr vanligvis 4,15 i odds på Norge til å kvalifisere seg i normal tid, men akkurat nå får du en oddsboost på 6,00!
Ibet tilbyr også en boost på Erling Haaland til å score først fra 4,75 til 7,15! Sjekk også deres velkomstbonus på 100 % opptil 2500 kr via lenken nedenfor.

Siste nytt om Brasil
Brasil fikk seg et lite sjokk mot Marokko i åpningskampen, der det afrikanske laget holdt brassene til 1-1. Men seire over Haiti (3-0) og Skottland (3-0) gjorde at favorittene toppet VM-gruppen deres og kvalifiserte seg for 16.-delsfinalen. Der ventet et energisk Japan-lag, som gav Brasil kamp til døren om avansementet.
Carlo Ancelotti valgte å ikke sette innpå stjernespiller Neymar, på tross av at Brasil ble liggende under etter en halvtimes spill. Men etter timen spilt fikk brassene sin utligning. Gabriel svingte inn et innlegg og fant Casemiro på lengste stolpe, og Man United-midtbanen stanget inn utligningen. Det var Brasil som var det beste laget, men avgjørelsen kom ikke før langt ute i overtiden. I det 95. minutt var det innbytter Gabriel Martinelli som utnyttet en fin pasning fra Bruno Guimaraes og banket inn vinnermålet.
Raphinha er tilbake i trening for Brasil og kan få spilletid allerede mot Norge. Men trolig blir han å finne på innbytterbenken sammen med Neymar, som også testes forsiktig. Stjerneangriperen har et kvarter i VM mot Skottland å se tilbake på så langt. Men Brasil har fått en tung nyhet fra sidelinjen. For viktige Lucas Paqueta har måtte få behandling av en lårskade etter kampen mot Japan, og ifølge ESPN er han høyst usikker mot Norge. Potensielle erstattere i hans posisjon er Ederson dos Santos, Fabinho, Danilo Santos, Neymar og Matheus Cunha.
Siste nytt om Norge
Hele Norge ror og står fullstendig på hodet etter at landslaget nå er klare for åttedelsfinale i fotball-VM. Solbakken fikk litt kritikk etter å ha hvilt A-laget mot Frankrike, men et uthvilt Norge gjorde jobben og slo ut sterke Elfenbenskysten med 2-1. Antonio Nusa sendte Norge i ledelsen med en Nusa-spesial, der han dro av en spiller og curlet ballen opp i høyre hjørne. Om ikke den scoringen slo ut på Richters skala her i Norge, så vet ikke vi. Men Elfenbenskysten hadde sine sjanser og var farlige i store deler av kampen. Men det var ikke før Man United-spiller Amad kom innpå at det afrikanske laget skulle komme tilbake. Han kombinerte med Pepe og dro av to norske spillere før han banket ballen i mål. Et klassemål mot et litt for stillestående norsk forsvar.
Men så har vi verdens beste spiss! Fire minutter før slutt vartet Norge opp med et glitrende angrep. Oscar Bobb fant Patrick Berg på et flott løp inn i 16-meteren. Bodø/Glimt-spilleren (enn så lenge) la et perfekt innlegg til en helt ledig Erling Braut Haaland, som nærmest snublet ballen i mål. Et dårlig touch, men det var nok til å sende Norge videre og et helt land til himmels.
Backen Julian Ryerson har mistet de to siste kampene etter at han gikk av mot Senegal etter bare 13 minutter. Han mener selv at han kan være klar her, men tilgjengeligheten hans er fortsatt usikker. Trolig får vi ingen endringer på det norske laget her.
Tidligere oppgjør, form og statistikk
Det er vel knapt ikke en nordmann som ikke vet historikken mellom Brasil og Norge. Av de 90 landene Brasil har spilt mot, er Norge det eneste de ikke har klart å slå. Og det på fire forsøk. Mest kjent er selvsagt 2-1-seieren til Norge i VM 1998, som også er eneste VM-møte mellom lagene.
- Norge – Brasil 1-1 (Privatlandskamp 2006)
- Brasil – Norge 1-2 (VM 1998)
- Norge – Brasil 4-2 (Privatlandskamp 1997)
- Norge – Brasil 1-1 (Privatlandskamp 1988)
Lagenes form
Brasils seneste kamper
- Brasil – Japan 2-1
- Skottland – Brasil 0-3
- Brasil – Haiti 3-0
- Brasil – Marokko 1-1
- Brasil – Egypt 2-1
Norges seneste kamper
- Elfenbenskysten – Norge 1-2
- Norge – Frankrike 1-4
- Norge – Senegal 3-2
- Irak – Norge 1-4
- Marokko – Norge 1-1
Nyttig statistikk foran Brasil mot Norge
- Brasil har syv kamper uten tap
- 6/7 kamper for Brasil har endt med over 2,5 mål
- 6/6 kamper for Norge har endt med BTTS og over 2,5 mål
- Brasil har xG på 9,4 (høyest), skapt femte flest skudd på mål, fjerde flest store sjanser og har fjerde mest gule kort i VM
- Norge har en xG på 8,3 (syvende høyest), skapt tredje flest store sjanser og bommet på tredje flest store sjanser
- Flest skudd for Brasil: Vini Jr. (15), Cunha (11), Guimarães (6)
- Flest skudd for Norge: Haaland (14), Ødegaard (5), Bobb (3), Nusa (3), Thorstvedt (3)
- Flest taklinger for Brasil: Casemiro (12), D. Santos (12), Guimarães (9), Paqueta (8)
- Flest taklinger for Norge: Aursnes (8), Berge (6), Ajer (6), Ødegaard (6), Ryerson (5)
- Fått flest frispark Brasil: Vini Jr. (9), Guimarães (6), Pacueta (6), Rayan (4), Casemiro (4)
- Fått flest frispark Norge: Haaland, Aasgard, Ødegaard, Nusa, Bobb (alle 3)
Våre utvalgte oddstips på Brasil mot Norge i åttedelsfinalen i fotball-VM
Det er nesten så det ikke er til å tro, men vi får altså tidenes revansjeoppgjør i fotball-VM mellom Norge og Brasil i åttedelsfinalen. Norge mot Brasil! Brassene må regnes som ganske store favoritter i kampen, og oddsen på Brasil ligger på rundt 1,85. Kanskje har vi et unaturlig stort håp på egne helter, men vi føler allikevel at Norge har sjansen til å slå Brasil, som vi klassifiserer et stykke bak de store favorittene som Frankrike, Spania og Argentina.
Vi håper og tror at Norge kan holde tritt med brassene, og for at Norge skal klare bras(s)ene, må nok Erling Haaland frem for å score. Han har fem mål så langt i turneringen, og hos BetFriday kan du utnytte en gullboost på hele 7,50 på at Norge vinner og Haaland scorer mål. Vi safer litt og setter over 2,5 mål og Haaland-scoring til 3,00 i odds i stedet. Husk at du kan utnytte en 100 % oddsbonus på opptil 5000 kr hos BetFriday. Regler og vilkår finner du via lenken nedenfor.
Vi synes også UnionBets oddsboost på at Norge kvalifiserer seg til 3,10 i odds frister. UnionBet tilbyr oddsbonus på opptil 3000 kr for nye norske spillere. Les mer om hvordan du henter et slikt free bet og alle vilkår via lenken under.
Vi har også funnet en høyinteressant odds på Alexander Sørloth! Han hadde et hodestøt mot både Irak og Elfenbenskysten som gikk utenfor. Mot Brasil får han kanskje litt plass, da Gabriel og co kommer til å passe ekstra godt på Erling Braut Haaland. Du får 5,00 i odds på at Sørloth får en heading på mål!
Vini Jr har i tre av fire kamper hatt tre eller flere skudd. Oddsen på over 2,5 skudd mot Norge ligger på 1,50. Hvis du blander det med over 0,5 skudd fra formspilleren Patrick Berg, får du 2,20 i odds.
-
05 Jul 22:00
Brasil – NorgeOver 2,5 mål og Erling Haaland scorer3,00bet size -
05 Jul 22:00
Brasil – NorgeNorge kvalifiserer seg til kvartfinalen3,10bet size -
05 Jul 21:00
Brasil – NorgeAlexander Sørloth over 0,5 headinger på mål5,00bet size -
05 Jul 22:00
Brasil – NorgeVini Jr. over 2,5 skudd + Patrick Berg over 0,5 skudd2,20bet size