Skal vi danse Sesong 20 – uke 8
Oddstips på Skal vi danse, siste nytt og våre oddsanalyser foran lørdagens TV-sending.
Skal vi danse går inn i sin åttende uke, og nå er det kun syv par igjen. Temaet for denne uken er «norske øyeblikk», og vi satser på at det blir noen av disse øyeblikkene blir magiske. Nye spennende oddsmarkeder er lagt til, og vi gir deg siste nytt, analyser av helgens program og oddstips på Skal vi danse denne lørdagen.
Table of Contents
Få med deg siste oddsoppdateringer på Skal vi danse, nyheter, nye oddsmarkeder og alt du trenger å vite om helgens sending. Vi gir deg oddstips på Skal vi danse hver eneste uke.
-
22 Nov 19:55
Skal vi danse 2025 – uke 8: Får færrest poeng av dommerneEmilie Enger Mehl1,55bet size -
22 Nov 19:55
Skal vi danse 2025 – uke 8: H2H flest poeng Eckhoff/MehlTiril Eckhoff1,55bet size -
22 Nov 19:55
Skal vi danse 2025: Antall deltakere som får 10 poeng av Jan Thomas3 eller flere deltakere3,25bet size
Siste nytt fra Skal vi danse 2025
Flere av deltakerne ble rammet av omgangssyke foran forrige program, inkludert favoritten Danby Choi. Men på tross av kaldsvette og høy feber, danset Choi og partner Norunn Ringvoll inn til programmets høyeste poengsum. Deres Boogiewoogie ble belønnet med tre niere og en tier – totalt 37 poeng. Det var foran Tale og Antonio sin jazzdans og Viggo og Rikkes Commercial street-dans, som begge fikk 35 poeng. Overraskende nok fikk Carina og Ole Thomas den nest laveste poengsummen fra dommerne for sin jazz-dans, mens det var Trygve/Ida og Desta/Tarjei som havnet i danseduell. Den endte med at Desta måtte forlate programmet.
Tale Torjussen, som sikret seg avansement med god margin, var ikke så fornøyd med Salsa-battle, som var en ny kategori for dansepartnerne forrige uke. Hun var misfornøyd med at parene som vanligvis støtter hverandre, nå blir satt opp mot hverandre.
– Jeg synes det er dumt av produksjonene å sette oss opp mot hverandre. Det er brutalt, sa Torjussen til Nettavisen.
Viggo Venn på sin side er storfornøyd med tingenes tilstand, og spesielt med partnerskapet med Rikke Lund. Paret havnet tidlig i danseduell, men nå seiler de opp som en mulig outsider til å vinne Skal vi danse 2025. Paret var blant de tre beste forrige lørdag, men imponerte enda mer i uke 6, da de fikk hele 10 poeng for deres showdans.
– Hun er en av de flinkeste koreografene, og hun er en helt fantastisk kunstner, sa Venn om dansepartneren sin til Se og Hør, og fortsatte:
– Jeg ser Rikke hundre ganger mer enn min egen mor.
Ukens tema og odds på Skal vi danse
Denne uken er temaet «norske øyeblikk», og vi venter spent på hva de gjenværende parene finner på denne lørdagen. Trygve Bennetsen, som unngikk exit i danseduellen sist, har med seg Viggo Venn, Danby Choi, Carina Dahl, Emelie Enger Mehl, Tiril Eckhoff og Tale Torjussen til lørdagens program.
Og det har skjedd endringer i oddsen på Skal vi danse-vinneren 2025. For Viggo Venn er for første gang favoritt til å vinne konkurransen, etter at klovnen har vært blant topp 2 to ganger på rad. Like etter følger Danby Choi og Carina Dahl. Slik ser den oppdaterte oddsen for Skal vi danse ut.
| Deltaker | VINN odds uke 5 | VINN odds uke 6 | VINN odds uke 7 | VINN odds uke 8 |
|---|---|---|---|---|
| Carina Dahl | 2,25 | 2,25 | 3,00 | 4,00 |
| Danby Choi | 2,50 | 3,25 | 3,50 | 3,75 |
| Tale Torjussen | 15,00 | 5,00 | 4,00 | 5,50 |
| Viggo Venn | 15,00 | 15,00 | 7,50 | 3,25 |
| Trygve Bennetsen | 35,00 | 25,00 | 25,00 | 15,00 |
| Tiril Eckhoff | 25,00 | 50,00 | 50,00 | 50,00 |
| Emilie Enger Mehl | 100,00 | 100,00 | 100,00 | 100,00 |
| Desta Marie Beeder | 150,00 | 150,00 | 150,00 | Ute |
| Bernt Hulsker | 75,00 | Ute | Ute | Ute |
| Emma Ellingsen | Ute | Ute | Ute | Ute |
| Halvor Bakke | Trukket seg | Trukket seg | Trukket seg | Trukket seg |
| Vendela Kirsebom | Ute | Ute | Ute | Ute |
| Tobias Brandal Busæt | Ute | Ute | Ute | Ute |
Nytt oddsmarked for Skal vi danse
Bettingsiden VINN har et stort utvalg av oddsmarkeder for Skal vi danse, og foran uke 8 har de lagt inn et ekstra oddsmarked for norske spillere – og det er ganske interessant. For du kan nå tippe på hvor mange deltakere som får 10 poeng fra Jan Thomas etter kveldens første dans!
Stylisten og TV-profilen Jan Thomas er den eneste av dommerne som ikke har dansebakgrunn av de fire dommerne, og kan gi poeng ikke bare basert på danseteknikken. Han har alltid lagt ganske høyt på poengscoren, og i de siste par programmene har 10-erne satt løst. Hele seks 10-ere er gitt ut av Jan Thomas de siste to ukene! Hvordan har poenggivning til Jan Thomas vært så langt? Vi har sjekket dommerens resultater så langt.
| Karakter | Antall ganger utdelt | Karakter | Antall ganger utdelt |
|---|---|---|---|
| 10-ere | 8 | 5-ere | 5 |
| 9-ere | 9 | 4-ere | 6 |
| 8-ere | 18 | 3-ere | 1 |
| 7-ere | 16 | 2-ere | 0 |
| 6-ere | 9 | 1-ere | 0 |
Akkurat nå får du muligheten til å tippe på om 0, 1-2 eller 3 eller flere par får 10-eren av Jan Thomas. Slik ser oddsen ut akkurat nå.
Antall deltakere som får 10 poeng av Jan Thomas
- 1-2 deltakere – 1,70 i odds
- 3 eller flere deltakere – 3,25 i odds
- 0 deltakere – 4,75 i odds
Jan Thomas er blitt veldig generøs med 10-erne sine, og vi tror den gjenværende gjengen kan imponere stylisten igjen. Det ble gitt ut hele fire 10-ere i uke 6 og to forrige gang, og vi tror det blir minst tre nye denne gangen. Til en odds på 3,25 synes vi det er verdt et spill.
-
22 Nov 19:55
Skal vi danse 2025: Antall deltakere som får 10 poeng av Jan Thomas3 eller flere deltakere3,25bet size
Oddstips på Skal vi danse – uke 8
Vi har gått gjennom den nye oppdaterte oddsen på denne helgens Skal vi danse, for å finne de beste odds tips på TV-programmet. Et oddsmarked som skiller seg ut her er hvem som havner i danseduell. Trygve og Ida endte i bunn tre i uke 6 og måtte ut i danseduell i forrige uke. Det kan fort bli en ny runde i duell denne helgen.
Men også Emilie Enger Mehl er en danser som kan få det tøft. Hun har sammen med partner Jørgen fått lavest poengscore av de gjenværende deltakerne i fem strake programmer (Bernt Hulsker røk ut med lavere poengsum i uke 5). Hun har karret seg videre takket være publikumsstemmer, men med konstante lave poengsummer fra dommerne, må det en dag ta slutt. Du får 1,55 i odds på at hun får færrest poeng fra dommerne lørdag, og hun står i 1,40 til å havne i danseduell.
Vi ser også på H2H-duellen mellom Emelie og den tidligere skiskytteren Tiril Eckhoff. Eckhoff har fått en høyere poengscore fra dommerne i 6 av 7 programmer, og vi ser ikke at den trenden kommer til å endre seg med det første. Du får 1,55 i odds på at Tiril Eckhoff slår Emilie Enger Mehl i den ren duell.

